21 Maj 2013

Visoka škola Banja Luka College organizuje po treći put studentsko takmičenje iz oblasti računovodstva pod nazivom „Računovodstvo 2013“. Ovo takmičenje će se održati 24. i 25. maja, u prostorijama Banja Luka College.

BLC je na ideju o organizovanju takmičenje iz računovodstva došao tako što su uočili da su studenti iz ove oblasti zapostavljeni u poređenju sa drugim studentima koji se mogu na takmičenjima dokazati i izboriti za svoj kredibilitet. Imamo čast da ugostimo studente iz zemalja: Slovenije, Makedonije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, pa smo samim tim došli do cilja da ovo takmičenje nazovemo mini olimpijada. Učešće je potvrdilo 15 fakulteta, što nam govori da su prethodna dva naišla na odličan prijem kod studenata i profesora. Studenti su zadovoljni što svoje znanje mogu uporediti sa kolegama drugih fakulteta, na jednom mjestu, razmjeniti iskustva i pronaći sebe za dalji rad u ovoj oblasti. Uz veliku podršku našeg EDU partnera Datalab, koji od početka prati ovaj naš projekat, uspjeli smo da zainteresujemo i okupimo sponzore iz ove oblasti, a jedan od njih je i Ernst & Young što će nam olakšati organizaciju i podići vrijednost studentskih nagrada.

Prema riječima doc dr. Milice Lakić, koja je i glavni organizator takmičenja, zajedno sa doc dr. Simenunom Vilendečićem i mr Zoranom Kojovićem, poslednjih nekoliko godina vrednovanje visokoškolskog obrazovanja i nastave postalo je vrlo aktuelno i BLC je shvatio potrebu za ovim vidom takmičenja.

Dr. Lakić je naglasila da  samovrednovanje nije odgovornost samo studenata i profesora, već i svih institucija, jer svi podjednako imamo dio svoje odgovornosti i zato želimo da na jednom mjestu okupimo sve faktore  koji su uključeni  u reformu visokog obrazovanja “, rekla je Lakić.

Broj prijavljenih fakulteta nam govori, da ovaj događaj omogućava promociju pozitivnih vrijednosti kod studentske populacije, promovisanja znanja iz oblasti računovodstva kao i doprinos razvoju međufakultetske saradnje.

Petak, 24.05.2013.

18:00 – 18:30                  Svečano otvaranje olimpijade

Takmičenje otvara: mr Biljana Vojvodić pomoćnik ministra nauke i tehnologije

18:30 –                                Studentska zabava za učesnike